Medikamentu ievadīšana balsenē
Ar aizkritušu balsi nevajadzētu sadzīvot ilgāk par divām nedēļām. Aizsmakumu var izraisīt ne tikai sezonas vīrusi, bet arī citas slimības, piemēram, gastroezofageāla atviļņa slimība, kad neslēdzas barības vada atvere, proti, pacientam rodas kuņģa skābes vai fermentu atvilnis, kas nokļūst uz balss saitēm, izraisot kairinājumu un aizsmakumu.
Vienlaikus balss skanīgumu ļoti kaitē smēķēšana. Regulāri smēķējot, sāk pastiprināti veidoties gļotas, kas nosēžas uz balss saitēm, tās kļūst biezākas, tādēļ mainās balss tembrs, tā piesmok.
Balss aizsmakums nereti rodas arī cilvēkiem, kas ikdienā pārpūlē savas balss saites, piemēram, skolotājiem, bet dziedātājiem, it īpaši tiem, kuri nav apguvuši pareizu dziedāšanas tehniku, neskanīgas balss iemesls var būt mezgli uz balss saitēm. Tā iemesls var būt dažādas balsenes traumas, piemēram, vairogdziedzera operācija, kad tiek bojāts nervs, kas nodrošina balsenes un balss saišu kustības.
Akūtu un hronisku balss saišu iekaisumu gadījumā tiek veikta dažādu eļļu un medikamentu kombināciju aplicēšana uz balss saitēm, vizuālā kontrolē. Procedūras laikā izmanto speciālas balsenes šļirces.
Pieteikt konsultāciju
