Ja dzirdes pasliktināšanās sāk traucēt komunikācijai, tad ir pienācis laiks sākt domāt par dzirdes aparāta nepieciešamību. Lai gan mūsdienās vēl pastāv stereotipi, ka dzirdes aparātus pielīdzina kruķiem, patiesība ir citāda – pēdējo gadu laikā dzirdes aparātu tehnoloģijas attīstījušās tik strauji, ka šobrīd ir iespēja iegādāties komfortablus un pacienta dzīves līmenim piemērotus dzirdes aparātus, atzīst LOR klīnikas dzirdes akustiķi.

Pie dzirdes akustiķa pacientu biežāk nosūta ārsts. Izvērtējot dzirdes līmeņa traucējumu pakāpi un pacienta vajadzības, kopīgi ar pacientu tiek pieņemts lēmums, cik funkcionāls dzirdes aparāts ir nepieciešams.  Šobrīd ir visnotaļ plašas iespējas, jo tehnoloģijas šajā jomā attīstās ļoti strauji.

Jebkuri dzirdes aparāti dalās vairākos līmeņos – vieglai, vidējai vai smagai vājdzirdībai. Kā arī tie dalās dažādās funkcionalitātes pakāpēs atbilstoši klienta prasībām – pamata, bāzes, biznesa un Premium.

Mēs, LOR klīnikā saviem klientiem piedāvājam trīs ražotāju dzirdes aparātus:

  • Dāņu uzņēmuma Oticon, kas ir viens no lielākajiem dzirdes aparātu uzņēmumiem pasaulē un piedāvā klientiem visus populārākos dzirdes aparātu veidus. Jaunākie dzirdes aparāti pieejami ar Bluetooth savienojumu, kas palīdz labāk izmantot mobilos tālruņus u.c. mūsdienu ierīces. Vienlaikus netiek piemirsti arī klasiskie dzirdes aparātu modeļiem.
  • Kanādas uzņēmuma Unitron dzirdes aparātus, kas piedāvā atrisināt dzirdes problēmas dažādiem vecumiem, dažādu dzirdes traucējumu veidiem un pakāpēm. Unitron gudrie aparāti atpazīst vidi, kurā atrodas lietotājs, pielāgojas un rada labu dzirdamību dažādās dzīves situācijās!
  • Šveices uzņēmuma Phonak  dzirdes ierīces, kas veidotas ar jaunāko tehnisko izstrādņu izmantošanu, ir vienkārši un ērti lietojamas. Plaša automātisko iestatījumu izvēle nodrošina augstu skaņas kvalitāti un augstu runas asumu.

    Iekšauss modeļi

Dzirdes aparātu funkcionalitāte

Funkcionalitāte atkarīga no lietotāja vajadzībām. Jo pacienta ikdiena ir vienkāršāka apkārtējo fonu un skaņu ziņā, jo skaņu apstrāde nav nepieciešama tik daudzpusēja kā cilvēkam, kurš ikdienu pavada darbā komunicējot ar dažādiem cilvēkiem, runājot svešvalodās vai nodarbojoties ar mūziku.

Dzirdes aparāta darbības periods, jeb resurss  ir pieci gadi, kas ir arī optimālais laika periods, kad dzirdei, turpinot pasliktināties, nepieciešams spēcīgāks dzirdes aparāts. Vienlaikus strauji attīstoties tehnoloģijām, ir iespēja iegādāties komfortablāku un modernāku dzirdes aparātu. Pieredz rāda, ka samērā bieži dzirdes aparāti kalpo pat 7-8 gadus.

Dzirdes aparātu veidi

Ir dažādu veidu aparāti – izplatītākie ir aizauss dzirdes aprāti, bet izmanto arī iekšauss dzirdes aparātus. Bērniem pārsvarā tiek izmantoti aizauss aparāti, jo pretējā gadījumā, bērnam augot, tie jāmaina samērā bieži.

Aizauss aparāts

Reizi gadā dzirdes aparātam ir ieteicams veikt apkopi. Lai gan mūsdienās tie atbilst mūsdienu ūdens un putekļu izturības prasībām , ieteicams tomēr nepārbaudīt tā izturības slieksni, jo tehnika labāk kalpo, ja par to rūpējas. Ja tomēr aizmirstas dzirdes aparātu noņemt ejot dušā vai peldoties, tad ieteicams uzreiz izņemot ārā bateriju un pažāvēt dzirdes aparātu- tam vajadzētu palīdzēt.

Svarīgi!

Lai pierastu pie dzirdes aparāta ir nepieciešams laiks – adoptācijas periods vidēji ir 3-12 mēneši. Uzliekot dzirdes aparātu, pilnīgi viss izklausās citādāk, nekā ir dzirdēts pēdējos gados, kad dzirde pamazām pasliktinājusies. Šajā laika periodā vismaz 2-3 reizes ir jāapmeklē akustiķis, lai dzirdes aparāts tiktu pieregulēts pacienta vajadzībām.